Polyurea Havuz Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtım, askı havuz veya gömme havuzların taban ve perde kısımlarında meydana gelen hasar ve su sızıntılarına neden olan problemleri tam anlamıyla uzun yıllar boyunca ortadan kaldıracak son teknoloji ile üretilmiş su yalıtım sistemidir.

Havuzlar, başta spor amaçlı olmak üzere sağlık, ve eğlence için kullanılan farklı derinliğe ve genişliği sahip alanlardır. Bireysel ve ticari faaliyetler amacıyla yaptırılan havuzlar amaçlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Açık yüzme havuzları, kapalı yüzme havuzları, olimpik yüzme havuzları, eğlence havuzları, termal havuzlar, süs havuzları gibi birçok farklı alanda kullanılan havuzlar bulunur. Bu tür havuzlar çoklu kullanım alanıdır ve içerisi tonlarca su ile dolup boşalmaktadır. Sürekli dolup boşalan havuzlar su basıncına maruz kalır, zamanla fayans ve seramikleri aşınmaya uğrar. Dolayısıyla su sızdırması kaçınılmaz olur. Su sızıntısına maruz kalan havuzun taban ve perde kısımlarında oluşan korozyon havuzun yıpranmasına neden olur ve istemsiz bir şekilde su sızmasına yol açar. Bu sorunu önlemek için havuzların ilk yapıldığı anda, seramik veya fayans döşemesinin altına kaliteli sprey polyurea su yalıtımı yaptırmak veya başlangıçta su yalıtımı yapılmamış ise seramik veya fayans üzerine su basıncı ağırlığına dayanıklı, son derece esnek ve uzun ömürlü sprey polyurea su yalıtımı yapılması havuzun su sızdırmasına kesin çözüm sunacaktır. 

Polyurea Yalıtım Uygulaması,  günlük yaşantımızda kullanılan birçok üründe kullanılır ve sağlık açısından zarar veren kimyasallar içermez. Bu sebepten dolayı havuz su yalıtımında kullanılan püskürtme sistemli polyurea su yalıtımı, günümüzde en çok tercih edilen üründür.

Açık havuzlar genellikle güneş ışınlarının yüksek olduğu alanlarda konumlanır. Polyurea su yalıtımı, uv ışınlarına son derece dayanıklı yalıtım malzemesi olmasından dolayı havuz su yalıtımında istenilen, uzun soluklu bir yalıtım sunar.

Polyurea, gömme havuzların iç kısımlarına uygulanırken aynı zamanda asma havuzların hem iç kısmından su yalıtımı oluşturur hem de dış kısmında su yalıtımı yapılma imkanı verir.

Sprey Polyurea su yalıtım fayans ve seramik üzerine uygulanabilir olması havuzun fayans ve seramiklerinde herhangi bir kırma, sökme işlemi olmadan bireysel havuz sahiplerine ve işletme sahiplerine ek bir masraf çıkarmazken uzun yıllar kullanılabilir olması ile de büyük ekonomik avantajlar sağlar.

Polyurea su yalıtımı ile kaplanan havuzun ek yer bağlantısı olmaması sebebi ile darbe, basınç ve gerilmelere karşı oldukça dirençlidir. Polyurea kurduğu güçlü moleküler bağlar ile suyun yarattığı gerilmeye karşı yüksek direnç gösterir ve zamanla yırtılma kopma gibi sorunlarla karşılaşmaz. Etkin su geçirmezlik gücü ile havuz içi su muhafazasını tam anlamıyla yerine getirir.

Polyurea ile Havuz Su Yalıtımı

Polyurea havuz su yalıtımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Polyurea havuz su yalıtımı yapılırken  işinde profesyonel ekibimizin önceliği, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktır. Uzman ekibimiz polyurea havuz su yalıtımına başlamadan önce havuzun ön hazırlıklarını tamamlar. Havuzun içerisinde bulunan suyu, su depolarına boşaltılması gerçekleştirilir. Havuzda ışıklandırma bulunuyor ise havuz suyu boşaltıldıktan sonra ışıklandırmalar sökülmelidir ve havuzun içerisine bulunan kir ve yabancı maddelerden  arındırılmalıdır.

Sprey  polyurea'nın yüksek güç ile yüzeye tutunabilmesi için ise havuzun kuru ve temiz  olması gerekir. Havuzun kurulanma işlemi tamamlandıktan sonra, havuz seramikleri ya da fayansların üzerine polyurea köpüğün zeminle birleşmesi için ilk kat astarlama işlemi gerçekleştirilir. Sıcak hava ile birlikte etkileşime giren polyurea astar kat kurumaya bırakılır. Kuruma işlemi tamamlanan ilk kat astarın üzerine sprey polyurea havuz yalıtımı,  püskürtme sistemli özel makinalar ile işinde uzman ekipler tarafından uygulanacak alanın büyüklüğü ile orantılı, hızlı ve kesintisiz bir şekilde su yalıtımı yapılır. Sprey polyurea su yalıtımı bir gün boyunca kurumaya bırakılır. Bir günün sonunda uzman ekibimiz renk seçenekleri arasından en çok tercih edilen mavi renk havuz boyası  ile havuzun son katmanını boyar. Boyanın kuruma işleminden sonra havuz tekrar su ile doldurulur ve gerçekleşen mükemmel sonuç ile havuz su yalıtımı konusunda uzun yıllar kullanılabilir duruma gelir. Su sızdırmasına karşı son derece dayanıklı olan  havuz, kullanıma hazır hale gelir.

Polyurea su yalıtımı ile yalıtılmış havuzlar tonlarca su basıncına ve güneş ışınlarına karşı uzun yıllar boyunca yüksek direnç gösterir. Her sene tekrar eden tadilat masrafları yerine bir kere su yalıtım yaptırıp, sizlere uzun yıllar boyunca sağlıklı ve neşeli havuz keyfi çıkarmak kalır.

Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

Polyurea Zemin Kaplama

Polyurea zemin kaplama, son yıllarda makina mühendislerinin, yapı ve bina işlerini oldukça kolayl...

Poliüretan Sıkma Köpük

Poliüretan Sıkma Köpük Poliüretan Sıkma Köpük olarak bilinmektedir. Özel mobil araç ve ekipmanla...

2023 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2023 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...

Poliüretan Köpük Çatı Yalıtımı İle Enerji Verimliliği

Ülkemizde enerji ihtiyacının karşılanmasında gerekli olan doğalgaz, petrol, taş kömürü, linyit gi...

2022 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2022 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...

Poliüretan Köpük Uygulaması

Poliüretan Köpük Uygulaması Nedir? Poliüretan Köpük Sanayi ve İnşaat sektöründe yaygın olarak ku...

Sprey Polyurea Havuz Yalıtım Uygulaması

Sizlere sprey polyurea ile yapılan havuz yalıtım uygulamasının ne olduğunu, nasıl yapıldığını, av...

Sprey Poliüretan Köpük Çatı Yalıtımı Nasıl Uygulanır?

Sprey poliüretan köpük izolasyon, ısı ve ses yalıtımı oluşturmak istediğimiz hemen hemen her alan...

Poliüretan Köpük Yangın Dayanımı En İyi Olan Isı Yalıtımı Ürünüdür.

Isı yalıtımında kullanılan püskürtme poliüretan sprey köpük uygulaması ülkemizde çatı arası zemin...

Isı Yalıtımının Yanında Su Yalıtımı da Nasıl Sağlanır ?

Binalardaki ısı kaçaklarını çoğu çatıların eksik ısı yalıtımından kaynaklanmaktadır. Türkiye paza...

Teras Fayans Üzeri Su Yalıtımı İzmit

İzmit'te fayans üzeri su yalıtımı yapan firma arıyorsanız Jet Yalıtım ile tanışma zamanı! Hızlı ...

Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında t...
  • ANA SAYFA