Temel Sürme Yalıtım

Temel Sürme Yalıtımı, bodrum katlı binalarda doğru yapılmadığında ilerleyen zamanlarda toprak altındaki kalan bölgelerde su yalıtımıyla ilgili problemler mutlaka yaşanmaktadır. Burada önemli olan binalarda sonradan negatif izolasyon ve enjeksiyon yapmak değildir. Asıl önemli olan bina temeli yapım aşamasında doğru malzeme doğru işçilik ve doğru detay ile birlikte Temel Sürme Su yalıtımı yapmak ve sonrasında bina içerisine negatif izolasyona ihtiyaç kalmadan binayı uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde kullanmaktır.

Temel Sürme Su yalıtımına başlamadan Önce ;

Uygun malzeme, doğru işçilik ve tüm detayları ile temel su yalıtımı yapılması şarttır. Temel su izolasyonu ndan sonraki aşama bina temelinin atılmasıdır. Bina temeli atıldıktan bir sonraki aşama binanın Sürme duvarları oluşturularak binanın iskeleti tamamlanır. Dolgu aşamasına gelmeden önce en az iki katlı yapı ise iki kat betonu döküldükten sonra Temel Sürme Su yalıtımı uygulaması yapılması gerekir. Çünkü ilk kat beton uygulamasından sonra Temel Sürme Su yalıtımı uygulaması yapılırsa betonda zamanla çatlaklar, dünya hareketinden kaynaklı kırılmalar ve yüzeysel çatlaklar oluşur. Bu oluşan çatlaklıkları engelleyebilmek için binanın karkası bittikten sonra veya iki kat bina çıktıktan sonra Sürme su yalıtımına geçilmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Bina su yalıtımına yardımcı olan drenaj sistemleri temel su yalıtımı ve Sürme su yalıtımı aşamasında yapılmaktadır. Yeraltı su seviyesi yüksekse ve zemin geçirimsiz bir zemin ise, su zeminde bekliyorsa zeminde bekleyen suyun drenaj sistemiyle uzaklaştırılması gerekir.

Binada drenaj sistemi yapım aşamasından sonraki süreç Sürme su yalıtımının tamamlanmasıdır. Sürme su yalıtımı, temel yalıtımın son kotundan başlanarak su basman kotunun üstüne kadar ( bina yapımı bittikten sonraki toprak dolgusu olan seviyesi ) çıkarılması gerekiyor. Çünkü toprak dolgusu olan seviye 40-50 cm Sürme su yalıtımı olarak çıkarılmalıdır ki mevcut yağmur, kar ve sel sularına karşı komple bina çevre ve cephesinden içeri bir su girişine engel olması gerekir.

emel Sürme Yalıtım Sistemine En İyi Su Yalıtım Malzemesi

Temel Sürme Yalıtım Sistemine En İyi Su Yalıtım Malzemesi ;

Polimer içerikli, püskürtme sistemli veya sürme sistemli polyurea su yalıtım sistemidir. Çünkü polimer içerikli yalıtım muadil diğer örtü türevli yalıtım ürünleri gibi ek yer oluşturmadan bina bütün cephesine bir bütün halde uygulanan Sürme su yalıtım sistemidir. İşçilik hatasını minimum seviyede tutması ve kontrol mekanizmasının daha rahat olduğu için bina Sürmesinde sürme esaslı yalıtım malzemeleri tercih edilir. Sürme esaslı yalıtımlar bina Sürmelerinde daha büyük alanlar ve bina oturmasını absorbe edebilmesi için genellikle polimer esaslı polyurea su yalıtımı kullanılmalıdır. Çünkü türevlerine göre daha elastikiyeti olan, yoğunluğu fazla, uygulaması rahat olan uygulamalardır.

Sürme su yalıtımına başlamadan önce ön hazırlık aşamasına dikkat edilmesi gerekir. Yüzey tüm yağ kir ve pas gibi aderansı düşürecek elemanlardan arındırılmalıdır. Kopan parçalar varsa onların düşürülmesi ve gerekli tamirin yapılması ve sonrasında Sürme su yalıtım uygulamasına geçilmesi gerekiyor. Bina Sürme su yalıtımında dikkat edilmesi gereken alan ise temel ve Sürme birleşim yeri olan soğuk birleşim bölgeleri, pah uygulaması ile yumuşatılarak su yalıtımı yapılmalıdır.

Bina Sürme su yalıtımında yapılan bir hata veya eksik imalat yapılması durumunda tekrardan onarılması çok zor olduğundan özellikle Sürme yalıtımının doğru yapılmasına dikkat edilmesi gerekir. Doğru malzeme, doğru işçilik ile Sürme su yalıtımı tamamlanmalıdır.

Gün geçtikçe arazilerin maddi değeri artmaktadır bununla birlikte binaların yapımı sırasında bodrum kat yapma durumları artış göstermeye başladı. Zemin altında yapılan katlar ve toprak altında bina yapımı oldukça arttı. Bunların başında otoparklar, sığınaklar, sosyal tesis alanları gibi alanlar gelir. Sürme su yalıtımının oluşturduğu en önemli unsur ise bodrum katların su yalıtımı ile iyi korunması ve içeriye su girişinin engellenmesi oldu. Bu alanlarda bina beton Sürme duvarlarımız dıştan bohçalama temel Sürme su yalıtımı yapılarak suyun içeriye girişi engellenmesi gerekmektedir. En sağlıklı ve kesin çözümler her zaman suyun geldiği, pozitif yönden yapılan su yalıtım uygulamalarıdır.

Temel Sürme yalıtımı


Temel Sürme Su Yalıtım Yaptırmak İstiyorum. Bunun İçin Temel Sürme Su Yalıtım Fiması Arıyorsanız Firmamız Jet Yalıtım İzolasyondan,  Web Sitemizdeki İletişim  Menümüzü Kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz.

Temel Sürme Su Yalıtım İçin Fiyat Teklifi Al

 

  • Temel Sürme Yalıtım
Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

Saf Polyurea ve Hibrit Polyurea Nedir ? Farkları Nelerdir ?

Yeni nesil izolasyan ve kaplama ürününün genel adı olan Polyurea kendi arasında ikiye ayrılmaktad...

Poliüretan Köpük Yangın Dayanımı En İyi Olan Isı Yalıtımı Ürünüdür.

Isı yalıtımında kullanılan püskürtme poliüretan sprey köpük uygulaması ülkemizde çatı arası zemin...

Desenli Çatı Membran Kaplama

Çatıların yalıtımı kadar estetik ve görünüşününde güzel olmasını tercih edenler için Bir çok Dese...

Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında t...

Isı Yalıtımının Yanında Su Yalıtımı da Nasıl Sağlanır ?

Binalardaki ısı kaçaklarını çoğu çatıların eksik ısı yalıtımından kaynaklanmaktadır. Türkiye paza...

Teras Fayans Üzeri Su Yalıtımı İzmit

İzmit'te fayans üzeri su yalıtımı yapan firma arıyorsanız Jet Yalıtım ile tanışma zamanı! Hızlı ...

2022 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2022 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...

Sprey Poliüretan Köpük Çatı Yalıtımı Nasıl Uygulanır?

Sprey poliüretan köpük izolasyon, ısı ve ses yalıtımı oluşturmak istediğimiz hemen hemen her alan...

Temel Sürme Yalıtım

Temel Sürme Yalıtımı, bodrum katlı binalarda doğru yapılmadığında ilerleyen zamanlarda toprak alt...

Çatı Membran Kaplama

Çatı membran kaplama son yıllarda insanların çevresindeki çatılarda gözlemlediği ve merak ettiği ...

Poliüretan Sıkma Köpük

Poliüretan Sıkma Köpük Poliüretan Sıkma Köpük olarak bilinmektedir. Özel mobil araç ve ekipmanla...

2023 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2023 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...