Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı Nedir?

Binaların  zeminden başlayıp çatıya kadar olan kısımlarına,  her yönden girebilecek ve kötü yönde etkileyecek, suya ve neme karşı koruma amaçlı yapılan ve sıvı püskürtülerek uygulanan yalıtıma, sprey polyurea su yalıtımı denilir.

Bir yapının kullanım süresi ve sağlamlığını en çok tehdit eden faktörlerin başında su yalıtımı problemleri gelmektedir. Binanın çatıları yağmurdan ve kardan en çok etkilenen dış yüzey bölümüdür. Dış çevreden ve iklimden en fazla etkilenen yer binaların çatılardır. Binaların çatılarında sıklıkla  kiremit çatı, beton çatı, ahşap çatı ve trapez sac v.b. çatı sistemleri kullanır. Bina çatı sistemleri olan kiremit çatı, beton çatı, ahşap çatı, trapez saç çatılarda biriken yağmur ve kar suları bina tavan taşıyıcı sistemindeki demir donatıları korozyona uğratarak zamanla paslanmalarına ve istenmeyen deformasyonlara sebep olur ve çapında her yıl yaklaşık  0,25 mm oranında tahribat yaşanır. Uzun yıllar bu tahribata maruz kalan çatılar kendi özelliğini koruyamayacak bir hal alır. Tavandaki yük taşıma kapasitesi ciddi miktarda azalır. Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde çatıdan tavana sızan yağmur ve kar suları tavanda çürüme, dökülme, küflenme gibi çok büyük problemlere yol açar ve binada nem, rutubet oluşturarak hiç bir bina sakininin tercih etmeyeceği dayanıksız, sağlıksız ve güvensiz bir yaşam alanı oluşturur. Bu yağmur ve kar sularının etkilerini en aza indirebilmek ve çatı ömrünü uzatmak polyurea çatı su yalıtımı sistemi kullanmakla mümkündür.

Yoğun kar ve yağmur yağışına maruz kalan coğrafi bölgelerimizde doğru su yalıtımı ile yalıtılmamış çatılar eğer yalıtım yapılmış olsaydı bile yalıtım malzemesi olarak polyurea ile yalıtılmayıp piyasada bulunan muadil yalıtım malzemeleri ile yalıtıldığı için zamanla bu sulara istem dışı  maruz kalarak tekrar deformasyona uğrayıp bina sakinlerine sıkıntı oluşturması elzemdir. Bina çatılarında oluşan en büyük sorunlar çatının saçak bölümlerlerinde biriken ve biriktiği alanda küçük göletler oluşturan yağmur ve sulardır. Çatılarda biriken kar ve yağmur suları olukların dolması ile binanın saçak kısımlarından (binanın yan perde ve çatı birleşim yeri) veya baca kenarlarından kendilerine yol bularak binadan  içeri sızar. Bu problemin çözümü saçak kısımlarını tamir etmek, baca kenarlarını onarmak, kiremitleri değiştirmek gibi ne yazık ki geçici çözümlerle çözülemeyip kalıcı çözüme ulaştırılamamaktadır. Kısa süreli ve geçici çözümler üretmek  ve bunu her yıl tekrar etmek zorunda kalınılmaktadır. Yıllar içerisinde belli aralıklarla tekrarlanan bu geçiştirici çözümler, binalar için süregelen kaçınılmaz maliyetler oluşturur. Yapılan gereksiz masrafların  yanı sıra  çatı içerisinde biriken suların, aile yaşam alanı olan binalarımızın  tavanında birikerek kendine bulduğu yollardan içeri sızar. Çatıda birikmiş kuş gübreleriyle birlikte  reaksiyona girip birleşerek, tavandan evin  içerisine akmaya başlar. Tavanda oluşan sararma ve nem zamanla tavanı küflenmeye çevirir. Korozyona uğrayan tavan sıvası dökülmeye başlar. Bina tavanı hem görsel açıdan  rahatsızlık verir hemde sağlık yönünden romatizma, eklem rahatsızlıkları, astım, bronşit gibi rahatsızlıklara yol açar. Bu oluşan problemleri önlemenin tek ve kesin yolu polyurea su yalıtımı ile çatı yalıtımı izolasyonu yaptırmaktır.

Polyurea Su Yalıtımı
Polyurea Su Yalıtımı

POLYUREA KAPLAMA

Polyurea Kaplama uygulanmış bir binanın çatı ömrü ve çatının kullanım fonksiyonu kendisini ortalama 40 yıl boyunca koruma altına alır. Polyurea, çatının ilk günkü özelliğini daima korur böylece deforme olmadan uzun yıllar yalıtım korumasını sürdürür. Polyurea, çatı kiremitlerini ek yeri olmayacak şekilde  bir bütün halde kaplar ve ulaşılması en zor olan yerleri dahi boşluk oluşturmayacak şekilde yekpare şekilde doldurur. Kırık ve çatlak halde bulunan yüzeylere çok etkili bir şekilde nüfuz ederek çatıdaki su sızmalarına mutlak surette engel olur. Polyurea ile kaplanan çatının mukavemeti, piyasada bulunan diğer muadil yalıtım malzemeleri ile bire bir  karşılaştırıldığında muadillerine göre  çok  yüksek oranda artış gösterir. 

Polyurea su yalıtımı, günümüzde bu alanda  kullanılmakta olan en son teknoloji ile üretilen ve kullanıldığı alanda en çok rağbet gören profesyonellerin hiç tereddüt etmeden tercih ettiği tescilli bir ürün olmakla beraber kullanılacağı çatı, havuz ve dış cephe vb. gibi alanlarda kullanıcılarına kesin çözüm sunan en kaliteli ve tescilli su yalıtım malzemesidir. Polyureanın dış mekana uyum sağlaması ve güneş ışınları, yağmur, rüzgar v.b. gibi doğa olaylarından etkilenmemesi sayesinde çatınıza uzun yıllar boyunca etkin kaliteli ve muadilleri ile kıyaslandığında daha ucuz koruma sağlar.

Su Yalıtımı Polyurea malzemesi; ahşap çatı su yalıtımı , trapez çatı su yalıtımı, beton çatı zemin su yalıtımı uygulaması ile mükemmel su sızdırmazlığı sağlar.  Fiziksel ve kimyasal aşınmalara karşı dayanıklılığı yüksek performans  gösteren su yalıtım ürünüdür. Esnek yapıya sahip olan polyurea her türlü alanda istisnasız ve güvenle  uygulanabilir. Polyurea su yalıtımı ile kaplanan alanlar 15-20 dakika içerisinde kişisel kullanıma rahatlıkla  açılabilen %100 su yalıtımı sağlayan en iyi havuz, zemin ve çatı  kaplama  su yalıtımı ürünüdür.

 

Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

Poliüretan Köpük Nedir

Poliüretan Köpük Nedir? Poliüretan Köpük ısı ses yangın ve nem yalıtımı olarak kullanılan ...

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri  Poliüretan Köpük Uygulama bayilikleri ile her geçen gün b...

Poliüretan Köpük Faydaları

Poliüretan Köpük Faydaları Nelerdir ? Poliüretan Köpük eksiz ve özel bir yapıya sahiptir. Bu Öze...

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı Nedir? Binaların  zeminden başlayıp çatıya kadar olan kısımlarına,  her yön...

Polyurea Teras Su Yalıtımı

Islak hacimlerde uygulanacak yalıtım önlemleri, kullanım suyunun yapıdan uzaklaştırılmasına yönel...

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR?Teras izolasyonu düzgün yapılmamış ise çözümü a...

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama alışılmamış bir kullanım alanına da sahiptir. Pick-up , M...

Polyurea Zemin Kaplama

Polyurea zemin kaplama, son yıllarda makina mühendislerinin, yapı ve bina işlerini oldukça kolayl...

Poliüretan Sıkma Köpük

Poliüretan Sıkma Köpük Poliüretan Sıkma Köpük olarak bilinmektedir. Özel mobil araç ve ekipmanla...

Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında t...

Çatı Membran Kaplama

Çatı membran kaplama son yıllarda insanların çevresindeki çatılarda gözlemlediği ve merak ettiği ...

Poliüretan Köpük Çatı Yalıtımı İle Enerji Verimliliği

Ülkemizde enerji ihtiyacının karşılanmasında gerekli olan doğalgaz, petrol, taş kömürü, linyit gi...
  • ANA SAYFA