Sprey Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea püskürtme sistemi, özel olarak geliştirilmiş püskürtme makineleri vasıtası ile uygulanan ek yeri oluşturmayan yüksek performanslı su yalıtımı ve zemin kaplamasına olanak sağlayan bir uygulama biçimidir.Avrupa’da uzun yıllardır kullanılan ülkemizde ise 10 – 12 senedir aktif olarak kullanılan son 3 – 4 senede özellikle inşaat sektöründe sürekli tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Polyurea sıcak püskürtme sistemi alternatif ürünlere göre hızlı uygulanabilmesi , projeleri dakikalar içerisinde hizmete açabilmesi gibi bir çok avantajlı özellik barındırmaktadır. Polyurea kaplama uygulaması sıradan yalıtım ürünleri gibi birleştirilerek yada serilerek yapılan bir uygulama değildir , püskürtme yöntemi ile uygulandığı için uygulanan alanın metrajı ne olursa olsun tek parça halinde olmaktadır.Su yalıtımı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen ürünümüz esnek bir yapıya sahip olup uzun ömürlüdür.

Uygulama yapıldıktan sonra 5-15 sn gibi çok kısa bir sürede kurur ve eksiz bir su yalıtım katmanı oluşturur. Bu özelliği sayesinde kısa sürelerde yüksek metrajda uygulama yapılmasına olanak sağlar. Günde ortalama 1000 metrekare bir alanın su yalıtımı yapılabilir.

Yapılan sprey su yalıtımı uygulaması yüksek aşınma direncinin yanında yüksek mekanik ve darbe mukavemetine sahiptir. Elastik yapısı ile %400 gibi yüksek bir elastikiyete ulaşır, bu özelliği polyurea uygulamasının çatlak köprüleme ve uygulama sonrası farklı hava sıcaklıklarında yüksek performans sunmasını sağlar.

Sprey Polyurea özel olarak geliştirilmiş mobil sprey polyurea ekipmanları ile uygulanan yüksek performanslı ve ekyersiz; su yalıtımı ve zemin kaplaması yapılmasına olanak sağlayan son teknoloji bir sistemidir.

Sprey Polyurea Kaplama ve Yalıtım da Neler Yapıyoruz ?

Geniş bir uygulama yelpazesi için kullanılabilen %100 saf polyurea mükemmel özellikleri sayesinde her yere sorunuz olarak uygulanabilir. Özellikle dış ve iç alanlarda yüksek darbe ,aşınma ve %100 su yalıtımı istenilen eski veya yeni yapılarda kesin çözüm sağlar.

Geleneksel su yalıtımı ve zemin kaplama sistemleri ile karşılaştırıldığında ek yersiz olarak sprey yöntemi ile hızlı uygulanabilmesi yüksek esneme kaliyeti ile çatlak örtme ve dilatasyon alanlarında kesin çözüm, çok hızlı kürleşmesi ve uygulama alanlarının 15-20 dakika gibi kısa bir zamanda kullanıma açılabilmesi en önemli özellikleri arasındadır.

Sprey Polyurea Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sprey Polyurea Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sprey Polyurea uygulaması nerelerde kullanılır ?

Su yalıtımı ve zemin kaplaması istenilen her alanda sorunsuz olarak polyurea kullanılabilir.Sprey olarak uygulanan polyurea ürün kaplamalarında da sıkça kullanılmaktadır.

Uygulamanın renk seçeneği var mı ?

Evet uygulama istenilen her renkte yapılabilmektedir.Örneğin havuz su yalıtımı uygulamalarında RAL 5015 mavi rengini tercih edebilirken çatı yalıtımında RAL 3020 kırmızı rengini tercih edebilirsiniz.

Uygulama kaç mm kalınlığında yapılır ?

Polyurea uygulaması su yalıtımı olarak tercih ediliyor ise 2 mm kalınlığında ağır zemin kaplaması olarak tercih ediliyor ise 3 mm kalınlığında uygulanmaktadır.

Uygulama kaç yıl su yalıtımı sağlar ? Garantisi ne kadar ?

Saf polyurea uygulaması sorunsuz olarak 35 – 40 sene yalıtım sağlar. Firmamız tarafından yapılan uygulamalar 5 yıl boyunca sızdırmazlık ve deformasyon garantisi altındadır.

Sprey polyurea üzerine başka bir uygulama yapılabilir mi ?

Evet yapılabilir . Polyurea uygulamasını ister son kat olarak kullanabilir isterseniz üzerine fayans , seramik vs. yapabilirsiniz.

Sprey Polyurea Havuz Yalıtım Uygulaması

Sizlere sprey polyurea ile yapılan havuz yalıtı...

Polyurea Teras Su Yalıtımı

Islak hacimlerde uygulanacak yalıtım önlemleri,...

2022 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2022 YILI İTİBARİYLE...

Poliüretan Köpük Çatı Yalıtımı İle Enerji Verimliliği

Ülkemizde enerji ihtiyacının karşılanmasında ge...

Temel Sürme Yalıtım

Temel Sürme Yalıtımı, bodrum katlı binalarda do...

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı Nedir? Binaların  zeminde...

Çatı Membran Kaplama

Çatı membran kaplama son yıllarda insanların çe...

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI NASIL YAPILMALID...