Polyurea Zemin Kaplama

Polyurea zemin kaplama, son yıllarda makina mühendislerinin, yapı ve bina işlerini oldukça kolaylaştıran, eski kullanılan yapı elemanlarına göre uzun yıllar kullanılma olanağı sunmasıyla zaman ve paradan daha çok tasarruf sağlayan, son teknoloji ile üretilen zemin kaplama ürünüdür. Bu benzersiz teknoloji ile yapılan kaplamalar 2000’li yıllardan bu yana kendini ispatlamış ve ülkemizde kullanım alanını genişleterek tercih edilmeye başlanmıştır. Avrupa ülkelerinde kullanım süresi 30-35 yıl kadar öncesine dayanan bu yalıtım sistemi, ülkemizde daha fazla dayanıklı ve kullanışlı olmasıyla muadil kaplama yöntemlerine göre en çok tercih edilen ürünler arasında yer almıştır. Polyurea zemin kaplama, sunduğu faydalar açısından birçok yapı mühendislerin ve bireylerin işini kolaylaştırıp zemin kaplamaya bütünsel bir yaklaşım getirmiştir. Kapladığı yüzeyin mukavemetini artırarak, sağladığı polyurea teknolojisi ile kaplanan cismin uzun süre kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Polimer teknolojisinin zirvesine ulaşan polyurea, kaplama sistemine üstün yenilikler sunar ve su yalıtım olayına kesin çözüm üretmesinin yanında zemin kaplamaya yeni bakış açısı getirir. Diğer kaplama türlerinin yetersiz kaldığı noktaların tamamı, polyurea zemin kaplama sistemi ile en küçük ayrıntıya bile nüfus ederek, kapsamlı bir şekilde giderilmektedir. Kaplanan yüzeyin, maruz kaldığı her türlü darbeye karşı son derece koruma sağlarken, kaplama yapıldığı ilk günkü özelliğini uzun yıllar muhafaza etmesi ne kadar dirençli olduğunu zemin kaplaması konusunda kanıtlar. Polyurea zemin kaplama uygulaması yapılan yüzeyin çok hızlı bir şekilde kuruması ile birlikte kaplama yapılan alanın hizmete, kısa bir süre içerisinde  açılma fırsatı sunması ticari işletmelere büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Polyurea Yalıtım

Polyurea Zemin Kaplama Nedir, Kullanım Amacı Nedir?

Polyurea kaplama; hayal sınırlarını zorlayan, birçok farklı alanda kullanılabilen ve kullanıldığı yüzeyin dayanıklılık oranını yüksek düzeyde artıran, sistemli bir şekilde geliştirilmiş zemin kaplama ve su yalıtım uygulamasıdır.

Ahşap, beton, trapez saç, kiremit, tuğla, seramik, fayans  gibi çeşitli yüzeylerde kullanım yelpazesi genişliği ile üstün özelliğe sahip %100 saf polyurea uygulandığı alanda etkin bir kaplama sağlar. Her türlü iç ve dış mekanlarda kullanılabilen polyurea kaplama, etki altında kaldığı darbe, yıpranma, aşınma gibi faktörlere karşı direnç gösterirken bunun yanı sıra %100 su yalıtımı da sağlar. Uygulama yüzeyinde kuvvetli tutunması sayesinde uzun vadeli zemin kaplaması ve su yalıtımına imkan sunar.

Muadili olan diğer kaplama türleriyle karşılaştırılırsa kaplama sistemleri içerisinde eşsiz bir ürün olduğu görülecektir. Hızlı bir şekilde uygulanması ve her yüzeye tam anlamıyla uyum sağlaması tercihlerin en başında olma sebebidir. Kullanıldığı süre zarfı içerisinde herhangi bir yırtılma ve kopma gibi şikayetler polyurea kaplama da yaşanmaz

Türkiye'de ve dünyada kullanımı geniş yer tutan polyurea kaplama, dirençi yüksek oranda arttırılmak istenen tüm yüzeylerde kullanılır.  Bunun yanı sıra su yalıtımını da yüksek performans ile yerine getirir. Yapısı gereği %100 kapalı hücreden oluşan polyurea kimyasal, fiziksel dayanımı ve yırtılma direnci ile yalıtım konusunda dünyanın en başarılı su yalıtım malzemesidir.

Polyurea Zemin Kaplama Nedir, Kullanım Amacı Nedir?

Sprey Polyurea Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Polyurea kaplamanın tercih edilme amacında  etkili olan en önemli unsur sıvı geçirmez özelliğini mükemmel bir şekilde taşıması, uygulandığı yüzeyin mukavemetini maksimum seviyede artırıyor olması ve uzun seneler boyunca kendi özelliğini koruyup deforme olmaması gelir.

Sprey Polyurea zemin kaplamanın tercih edildiği alanları sıralayacak olursak

 • Seramik, karo, fayans, beton içerikli teras katlar
 • Beton, kiremit, trapez saç gibi çatılar 
 • Bina temelleri ve çok katmanlı bodrum temelleri, otopark zemin kaplamaları
 • Endüstriyel alanlar
 • Tank, silo ve boru kaplamaları
 • Uçak pistleri 
 • Askeri projeler
 • Her çeşit havuz türleri
 • Her türlü hayvan barınakları ve çiftlikler
 • Cami kubbeleri
 • Su depoları
 • Yakıt depoları 
 • Asfalt kaplı zeminler
 • Bina perde duvarları
 • Tribünler
 • Köprü, gemi ve güvertelerde yalıtım ve onarım amaçları
 • Kuleler

Bu verilen alanların hepsinde kullanılması ile maksimum seviyede su yalıtımı sağlayan polyurea, dayanıklılık, direnç ve su yalıtımı artırmak istenen kamyon, kamyonet kasa zeminlerinde, ticari panelvan araçların iç kaplamasında ve  tekne gibi her türlü vasıtalarda kullanılmaktadır. Sprey polyurea uzun ömürlü  kaplama türü olup sürtünmelere karşı son derece dayanıklı olması otomotiv sektörünün vazgeçilmez kaplama sistemidir. 

Polyurea Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Son sistem püskürtme sistemiyle uygulanan sprey polyurea, özel olarak geliştirilmiş teçhizatlı makineler vasıtası ile işinin ehli ekipler tarafından yerine getirilir. Zemin kaplaması ve su yalıtımına eşsiz bir boyut kazandıran sprey polyurea uygulamasına başlamadan önce ön hazırlıklar tamamlanır. Sprey polyurea uygulanacak alanın, aderansını sağlamak için her türlü toz ve kirden arındırılır. Zeminin nem ölçüm oranı hesaplanır, zemin nemli ise kurutma işlemi yapılır. İstenilen her alana taşınabilen özel makine, 70 metre uzunluğundaki hortumu sayesinde püskürtme tabancası ile birlikte yüzeye 80 derece ısıtılmış sprey polyureanın ilk kat astarı atılır. İstenilen kalınlığa ulaşıncaya kadar işlem tekrarlanır. Hızlı kürleşme özelliği ile sprey polyurea istenilen şekilde, kesintisiz olarak yerine getirilir. Polyurea, hiçbir ek yer bağlantısı oluşturmadan tüm yüzeyin çatlak ve boşluklarını doldurur. % 400 elastikiyete  sahip olan polyurea 5-15 saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde kuruyarak çözüm odaklı su yalıtımı sağlar. Kaplama yapılan alanın metrajına göre orantılı olacak bir şekilde polyurea zemin kaplama işlemi yapılır.  Püskürtme sistemi ile diğer muadil kaplama sistemlerine göre hızlı şekilde tamamlanır ve 15-20 dakika kadar kısa bir zaman diliminde polyurea ile kaplanan alan kullanıma açılır. Sonuçta polyurea kaplamanın eşsiz özellikleri sayesinde, oluşabilecek su sızıntısı, darbe, korozyon ve aşınmalara karşı yüzey maksimum derecede koruma altına alınır.

Polyurea zemin kaplama talebinde dikkat edilmesi gereken en kritik nokta ise  birçok projede yer almış, deneyimli firmalarla iletişime girerek onlardan destek alıp işinizi garanti altına almaktır. Sürecin sonunda, işinde uzman ekipler tarafından polyurea kaplama güvenilir ve uzun seneler kullanılabilir şekilde yerine getirilir.

Polyurea Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Polyurea Zemin Kaplamanın Avantajları

Polyurea zemin kaplama ve su yalıtımının son derece kuvvetli olması ve her yüzey ile uyum sağlaması diğer kaplama ürünlerine oranla en çok tercih edilen yalıtım ana elemanıdır. İhtiyaç duyulan her alana uygulanabilir olması istenilen tüm mekanlarda oluşturduğu üstün verimlilikten sizlerde faydalanabilirsiniz.

Sprey polyureanın avantajlarını şu şekilde sıralıyabiliriz

 • Polyurea oluşturduğu moleküler bağlar aracılığıyla mükemmel su yalıtımı sağlar.
 • Dış çevreden alınan darbelere karşı yüksek düzeyde dayanıklılık gösterir.
 • Su izolasyonunu %100 oranında sağlarken uzun vadeli kullanım imkanı sunar.
 • Sıcak ve soğuk havanın olumsuz etkilerine karşı dayanıklı olup güneş ışınları, tahribata yol açmaz.
 • Hafif yapıda malzeme olması uygulandığı yüzeye yük bindirmez.
 • Saniyeler içerisinde kuruma özelliği ile sprey polyurea ile kaplanan yüzey kısa sürede yaya trafiğine açılır.
 • Su ve nem tutmaz özelliği ile leke oluşturmaz ve bina ana materyallerini oluşabilecek korozyonlara karşı yüksek derecede korur.
 • Bakteri ve haşere barındırmaz ve sağlık açısında içeriğinde hiçbir zararlı madde yoktur.
 • Atmosfere zararlı gaz salınımı yapmaz, çevre dostu üründür.
 • Oluşabilecek yangın esnasında, alev yürütmez B2 yanmazlık sınıf sertifakasına sahiptir.
 • TSE ve CE belgesine sahiptir.

Firmamız JET YALITIM alanında en kaliteli yalıtım ana malzeme olan HUNTSMAN markasını tercih eder ve siz müşterilerimize sürdürülebilir, uzun soluklu ve sağlıklı su yalıtımı konusunda en güçlü su yalıtımını güvenilir bir şekilde sunar.

Polyurea Zemin Kaplamanın Avantajları

Polyurea Kaplama Malzemesinin İçeriği Nedir?

Polimer teknoloji ile geliştirilen polyureanın içeriği izosiyanat sertleştirici ve sentetik poliol karışımından oluşur. Solvent (yanıcı madde olan su ve tiner karışımı) içermez.

Uygulamanın Renk Seçenekleri Nelerdir?

İç ve dış mekan fark etmeksizin her türlü alanda uygulanabilen, isteğe bağlı birçok farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Havuz su yalıtımı uygulamalarında  mavi renk olan RAL 5015 en çok tercih edilirken, çatı yalıtımında da kırmızı renk olan RAL 3020 tercih edilmektedir.

Uygulama Kaç mm Kalınlığında Yapılır?

Uzman ekibimiz polyurea uygulanacak yüzeyin yapısına göre 2 mm kalınlığında ve 3 mm kalınlığında en doğru polyurea zemin kaplamasını gerçekleştirmektedir.

Polyurea Ne Kadar Süre Su Yalıtımı Sağlar, Kaç Yıl Garantilidir?

Polyurea ile yalıtılmış yüzeylerde bir defa yalıtım işlemi gerçekleşir ve 35 ve 40 sene boyunca güçlü bir yalıtım sağlar. Uzun yıllar kullanıyor olması oluşabilecek ek masrafların önüne geçer. Firmamız tarafından, işinin ehli ustalar ile gerçekleşen polyurea uygulaması 5 yıl boyunca su sızdırmasına ve oluşabilecek deformasyona karşı garanti altına alınır.

 • Polyurea Zemin Kaplama
Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

Temel Sürme Yalıtım

Temel Sürme Yalıtımı, bodrum katlı binalarda doğru yapılmadığında ilerleyen zamanlarda toprak alt...

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama alışılmamış bir kullanım alanına da sahiptir. Pick-up , M...

Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında t...

Sprey Poliüretan Köpük Çatı Yalıtımı Nasıl Uygulanır?

Sprey poliüretan köpük izolasyon, ısı ve ses yalıtımı oluşturmak istediğimiz hemen hemen her alan...

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR?Teras izolasyonu düzgün yapılmamış ise çözümü a...

Çatı Membran Kaplama

Çatı membran kaplama son yıllarda insanların çevresindeki çatılarda gözlemlediği ve merak ettiği ...

Polyurea Nedir? Son Teknoloji Su Yalıtım Uygulaması

Su yalıtımına kesin çözüm sunan polyurea, ilk olarak 1989 yılında Texaco Chemical Co. tarafından ...

Poliüretan Köpük Derince

Poliüretan köpük uygulama teknolojisi artık Derince'de , Derince Jet yalıtım bölge bayisi çatı kö...

2022 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2022 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri  Poliüretan Köpük Uygulama bayilikleri ile her geçen gün b...

Isı Yalıtımının Yanında Su Yalıtımı da Nasıl Sağlanır ?

Binalardaki ısı kaçaklarını çoğu çatıların eksik ısı yalıtımından kaynaklanmaktadır. Türkiye paza...

Polyurea Teras Su Yalıtımı

Islak hacimlerde uygulanacak yalıtım önlemleri, kullanım suyunun yapıdan uzaklaştırılmasına yönel...
 • ANA SAYFA