Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında temel su yalıtım uygulama sistemleri gelmektedir. Polyurea temel su Yalıtım sisteminin amacı, binada temelden çatıya kadar tüm yapı elemanlarının maruz kalacağı su etkisi ve su etki sınıfına göre yapının korunması, binalarda kullanılan yapı elemanlarının muhtelif yollarla suya ve neme maruz kalması sonucu oluşan korozyon dayanıklılık ve dayanım kayıpları gibi etkenlerle sürdürülebilirlik, sağlık ve kullanım yönünden risk oluşturan durumlara karşı, tasarım ve yapım bakımından kullanılacak alanın en üst seviyede korunmasını sağlamaktır.

Polyurea su Yalıtımı bina temelinde uygulanması şart olan su yalıtımıdır. Çünkü bir binanın teras katı su yalıtımında veya çatı katı su yalıtımında bir sorun oluştuğunda kolay bir şekilde, istenildiği zamanda su yalıtımı telafi edilebilir. Fakat bir binanın temel su Yalıtımı yapılmadığında telafisi olmayan sorunlar getirir. Bina temelinde oluşan su yalıtımı problemini giderebilmek için temele ulaşmak imkansız olacağından temel atım aşamasında sprey polyurea ile temel su Yalıtım uygulaması binaya uzun yıllar boyunca su yalıtımında mükemmel sonuç sunacaktır.

Polyurea Temel Su Yalıtımının Avantajları

Polyurea temel su Yalıtımı binanın temel sağlamlığı için telafisi olmayan bir uygulamadır. Temel su yalıtımında birçok avantajlar sağlamıştır.

  • Mevcut ve yeni yapılacak binalarda suyun hidrostatik basınç oluşturmasını önlemek,
  • Yer altı  su seviyesini düşürmek,
  • Zeminde biriken suyun yapıdan uzaklaştırılmasını sağlamak,
  • Alansal drenaj sistemi ve çevresel drenaj sistemlerinde binaların toprakla temas eden temel duvarlarında, su yalıtımı gerektiren bölümlerde kullanıcılarına en üst seviyede su yalıtımı sağlamak ,
  • Suyun bulunduğu ortamda bir düzlemden diğerine geçişini engellemek,
  • Zemin malzemesi arasındaki boşlukları tamamen doldurarak toprak seviyesi altında kalan yapı malzemelerinin su yalıtımını koşulsuz sağlamak temel amacıdır.
Polyurea Temel Su Yalıtımının Avantajları
Polyurea Temel Su Yalıtımının Avantajları

Polyurea Temel Su Yalıtım Kaplaması 

Binanın inşa edildiği zeminin özellikleri, iklim ve ortam koşulları yapının türü kullanım amacı yer altı su seviyesi ve benzeri parametreler dikkate alınarak; yapı elemanlarına suyun nüfuz etmesini engellemek amacıyla gerçekleştirilecek olan su yalıtımını TSE standartlarında sağlamaktadır.

Polyurea temel su Yalıtım sistemini kullanıldığı alanda su yalıtımı aşamasında yapı elemanlarının maruz kalabilecekleri basınçlı ve basınçsız su etkileri ve yoğunluğu ile birlikte, suyun yapıdan uzaklaştırılmasına ilişkin yönlendirme ve tahliye sistemidir.

Su yalıtımı uygulanacak binada zemin özellikleri sebebiyle oluşabilecek zemin oturmalarına bağlı temel öteleme ve dönmeleri ile bina blokları veya eski binalarla yeni yapılacak binalar arasında bırakılacak derz boşlukları dikkate alınarak işinin uzmanı,teknik personelleri ile gönül rahatlığıyla polyurea temel su Yalıtım sistemini uygular.

Polyurea Temel Su Yalıtım Kaplaması

Polyurea su Yalıtımı uygulanacak yüzeyde öncelikle temizlik ve gerekli görülen tamir işlemleri yapılır. Bu amaçla uygulama yapılacak yüzeyler, su yalıtım malzemesinin aderansını azaltabilecek toz, gevşek dolgular, çıkıntılar, boya, gres, kalıp yağı, çiçeklenme ve betondaki ayrışmaya bağlı bozukluklardan arındırılarak su yalıtımına hazır duruma getirilir. Uygulama yüzeyinin kesintiye uğradığı iç ve dış köşelerde, su yalıtım sistemi sürekliliği sağlayacak şekilde önlem alınır.

Günümüz ekonomisinde arazilerin değer kazanması ile birlikte yeni binaların yapımı sırasında mimari özellikler günün şartlarında değişim göstererek toprak altındaki kat  sayılarında ve toprak altı bina yapımında oldukça artış göstermektedir. Toprak altı bina yapımı bodrumlar kapalı otoparklar, sığınaklar,sosyal tesis alanları, spor salonları ve bunu gibi alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır.  Polyurea temel su Yalıtım  sistemi bu alanların yalıtımını en üst seviyede sağlayarak korunmasını ve suyun bu kullanım alanlarına sızmasını engelleyecek en sağlıklı ve kesin çözümü üreterek yaşam alanlarında polyurea temel su Yalıtım sistemini tercih edenlere büyük konfor  sağlamaktadır.

Polyurea Su Yalıtımı 

Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

2022 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2022 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...

Poliüretan Köpük Uygulaması

Poliüretan Köpük Uygulaması Nedir? Poliüretan Köpük Sanayi ve İnşaat sektöründe yaygın olarak ku...

Poliüretan Köpük Nedir

Poliüretan Köpük Nedir? Poliüretan Köpük ısı ses yangın ve nem yalıtımı olarak kullanılan ...

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı Nedir? Binaların  zeminden başlayıp çatıya kadar olan kısımlarına,  her yön...

Polyurea Nedir? Son Teknoloji Su Yalıtım Uygulaması

Su yalıtımına kesin çözüm sunan polyurea, ilk olarak 1989 yılında Texaco Chemical Co. tarafından ...

2023 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2023 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...

Polyurea Havuz Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtım, askı havuz veya gömme havuzların taban ve perde kısımlarında meydana gelen h...

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama alışılmamış bir kullanım alanına da sahiptir. Pick-up , M...

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri  Poliüretan Köpük Uygulama bayilikleri ile her geçen gün b...

Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında t...

Isı Yalıtımının Yanında Su Yalıtımı da Nasıl Sağlanır ?

Binalardaki ısı kaçaklarını çoğu çatıların eksik ısı yalıtımından kaynaklanmaktadır. Türkiye paza...

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR?Teras izolasyonu düzgün yapılmamış ise çözümü a...
  • ANA SAYFA