Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında temel su yalıtım uygulama sistemleri gelmektedir. Polyurea temel su Yalıtım sisteminin amacı, binada temelden çatıya kadar tüm yapı elemanlarının maruz kalacağı su etkisi ve su etki sınıfına göre yapının korunması, binalarda kullanılan yapı elemanlarının muhtelif yollarla suya ve neme maruz kalması sonucu oluşan korozyon dayanıklılık ve dayanım kayıpları gibi etkenlerle sürdürülebilirlik, sağlık ve kullanım yönünden risk oluşturan durumlara karşı, tasarım ve yapım bakımından kullanılacak alanın en üst seviyede korunmasını sağlamaktır.

Polyurea su Yalıtımı bina temelinde uygulanması şart olan su yalıtımıdır. Çünkü bir binanın teras katı su yalıtımında veya çatı katı su yalıtımında bir sorun oluştuğunda kolay bir şekilde, istenildiği zamanda su yalıtımı telafi edilebilir. Fakat bir binanın temel su Yalıtımı yapılmadığında telafisi olmayan sorunlar getirir. Bina temelinde oluşan su yalıtımı problemini giderebilmek için temele ulaşmak imkansız olacağından temel atım aşamasında sprey polyurea ile temel su Yalıtım uygulaması binaya uzun yıllar boyunca su yalıtımında mükemmel sonuç sunacaktır.

Polyurea Temel Su Yalıtımının Avantajları

Polyurea temel su Yalıtımı binanın temel sağlamlığı için telafisi olmayan bir uygulamadır. Temel su yalıtımında birçok avantajlar sağlamıştır.

  • Mevcut ve yeni yapılacak binalarda suyun hidrostatik basınç oluşturmasını önlemek,
  • Yer altı  su seviyesini düşürmek,
  • Zeminde biriken suyun yapıdan uzaklaştırılmasını sağlamak,
  • Alansal drenaj sistemi ve çevresel drenaj sistemlerinde binaların toprakla temas eden temel duvarlarında, su yalıtımı gerektiren bölümlerde kullanıcılarına en üst seviyede su yalıtımı sağlamak ,
  • Suyun bulunduğu ortamda bir düzlemden diğerine geçişini engellemek,
  • Zemin malzemesi arasındaki boşlukları tamamen doldurarak toprak seviyesi altında kalan yapı malzemelerinin su yalıtımını koşulsuz sağlamak temel amacıdır.
Polyurea Temel Su Yalıtımının Avantajları
Polyurea Temel Su Yalıtımının Avantajları

Polyurea Temel Su Yalıtım Kaplaması 

Binanın inşa edildiği zeminin özellikleri, iklim ve ortam koşulları yapının türü kullanım amacı yer altı su seviyesi ve benzeri parametreler dikkate alınarak; yapı elemanlarına suyun nüfuz etmesini engellemek amacıyla gerçekleştirilecek olan su yalıtımını TSE standartlarında sağlamaktadır.

Polyurea temel su Yalıtım sistemini kullanıldığı alanda su yalıtımı aşamasında yapı elemanlarının maruz kalabilecekleri basınçlı ve basınçsız su etkileri ve yoğunluğu ile birlikte, suyun yapıdan uzaklaştırılmasına ilişkin yönlendirme ve tahliye sistemidir.

Su yalıtımı uygulanacak binada zemin özellikleri sebebiyle oluşabilecek zemin oturmalarına bağlı temel öteleme ve dönmeleri ile bina blokları veya eski binalarla yeni yapılacak binalar arasında bırakılacak derz boşlukları dikkate alınarak işinin uzmanı,teknik personelleri ile gönül rahatlığıyla polyurea temel su Yalıtım sistemini uygular.

Polyurea Temel Su Yalıtım Kaplaması

Polyurea su Yalıtımı uygulanacak yüzeyde öncelikle temizlik ve gerekli görülen tamir işlemleri yapılır. Bu amaçla uygulama yapılacak yüzeyler, su yalıtım malzemesinin aderansını azaltabilecek toz, gevşek dolgular, çıkıntılar, boya, gres, kalıp yağı, çiçeklenme ve betondaki ayrışmaya bağlı bozukluklardan arındırılarak su yalıtımına hazır duruma getirilir. Uygulama yüzeyinin kesintiye uğradığı iç ve dış köşelerde, su yalıtım sistemi sürekliliği sağlayacak şekilde önlem alınır.

Günümüz ekonomisinde arazilerin değer kazanması ile birlikte yeni binaların yapımı sırasında mimari özellikler günün şartlarında değişim göstererek toprak altındaki kat  sayılarında ve toprak altı bina yapımında oldukça artış göstermektedir. Toprak altı bina yapımı bodrumlar kapalı otoparklar, sığınaklar,sosyal tesis alanları, spor salonları ve bunu gibi alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır.  Polyurea temel su Yalıtım  sistemi bu alanların yalıtımını en üst seviyede sağlayarak korunmasını ve suyun bu kullanım alanlarına sızmasını engelleyecek en sağlıklı ve kesin çözümü üreterek yaşam alanlarında polyurea temel su Yalıtım sistemini tercih edenlere büyük konfor  sağlamaktadır.

Polyurea Su Yalıtımı 

Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

Poliüretan Köpük İzmit

Poliüretan köpük uygulama teknolojisi artık İzmit'te , İzmit Jet yalıtım bölge bayisi çatı köpük ...

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri

Poliüretan Köpük Uygulama Bayilikleri  Poliüretan Köpük Uygulama bayilikleri ile her geçen gün b...

Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında t...

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR?Teras izolasyonu düzgün yapılmamış ise çözümü a...

Poliüretan Köpük Nedir

Poliüretan Köpük Nedir? Poliüretan Köpük ısı ses yangın ve nem yalıtımı olarak kullanılan ...

Sprey Polyurea Havuz Yalıtım Uygulaması

Sizlere sprey polyurea ile yapılan havuz yalıtım uygulamasının ne olduğunu, nasıl yapıldığını, av...

Poliüretan Sıkma Köpük

Poliüretan Sıkma Köpük Poliüretan Sıkma Köpük olarak bilinmektedir. Özel mobil araç ve ekipmanla...

Saf Polyurea ve Hibrit Polyurea Nedir ? Farkları Nelerdir ?

Yeni nesil izolasyan ve kaplama ürününün genel adı olan Polyurea kendi arasında ikiye ayrılmaktad...

2022 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2022 YILI İTİBARİYLE ŞU ŞEKİLDEDİR 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYA...

Çatı Membran Kaplama

Çatı membran kaplama son yıllarda insanların çevresindeki çatılarda gözlemlediği ve merak ettiği ...

Polyurea Teras Su Yalıtımı

Islak hacimlerde uygulanacak yalıtım önlemleri, kullanım suyunun yapıdan uzaklaştırılmasına yönel...

Poliüretan Köpük Yangın Dayanımı En İyi Olan Isı Yalıtımı Ürünüdür.

Isı yalıtımında kullanılan püskürtme poliüretan sprey köpük uygulaması ülkemizde çatı arası zemin...
  • ANA SAYFA