Sprey Poliüretan Köpük

Isı ve Ses Yalıtımında Kullanılan En İyi Yalıtım Uygulaması

Sprey Poliüretan Köpük ısı ve ses yalıtımı denilince ilk akla gelen yalıtım ürünleri arasında yer almaktadır. Yapı ve inşaat sektörünün vazgeçilmez malzemelerinden biri ısı ve ses yalıtımıdır. Yaşadığımız coğrafyadan dolayı yenilenemeyen enerji kaynaklarımızı bilinçli kullanılmalı ve bununla beraber enerji tasarrufu sağlayan doğru ısı yalıtımı ve doğru malzemeler tercih edilmelidir.

Sprey Poliüretan Köpük Uygulamasını yaptırmaya karar verdiğinizde, İşinin Ehli, gerçek Profesyonel izolasyon ustalarını tercih etmenizi öneririz.

Sprey Polyurea Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması

En İyi Isı ve Ses Yalıtım Uygulaması;

SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK İZOLASYONU NEDİR?

Sprey Poliüretan Köpük, maksimum seviyede enerji tasarrufu sağlayarak uygulandığı alana iç ve dış çevreden gelen, olumsuz sıcak ve soğuk hava etkilerini en az seviyeye indirmesi sebebiyle dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen ısı ve yalıtım ürünü olarak kullanılmaktadır. Sprey poliüretan köpük işlevsel olarak diğer muadili olan ısı ve yalıtım malzemeleri (taş yünü, EPS vb.) göre 1,5-2 kat daha iyidir. Bu sebeple daha ince uygulama ve daha güzel sonuç elde edilmektedir. Malzeme kullanımı daha minimal seviyede ve maliyeti daha uygun fiyattadır. Kısa sürede ve hızlı uygulanmasından dolayı şantiye maliyetinin daha düşük olmasını sağlar ve bir kişi tarafından bir günde 500 metrekare alanda yalıtım tamamlanmış olur.

Sprey poliüretan köpük, bir çeşit polimer olan poliüretan köpüktür.1937 yılında Alman bilim insanı Otto Bayer tarafından bulunup günümüz teknolojisine sunulmuştur. İzosiyanat ve poliol bileşenlerinden oluşan çift bileşenli ısı yalıtım sistemidir. Tek komponentli poliüretan köpük, havadaki nem ile birleşerek kürleşir, kürleşirken genleşir. Aerosol formundadır ve sıvı, hava ortamı içerisinde dağılmaktadır. Sprey poliüretan köpük uygulama esnasında havadaki nem ortamı ile birlikte hızlıca reaksiyona girer ve genleşir. Sıvı halde bulunan poliüretandan esnek veya yarı esnek köpükler elde edilir. Poliüretan köpük uygulandığı yüzeye tam anlamıyla tutunarak çatlak ve boşlukları doldurur daha sağlam bir alan oluşturur. Sprey, yüksek basınçlı özel püskürtme makine ile püskürtüldüğünde hava ile reaksiyona girerek sıvı hacminin 30-40 katına kadar genleşir ve kürleşir. Sprey poliüretan köpük kısa sürede uygulandığı alanda sert halini alır ve sertleşen malzeme kendini aşağıya bırakmaz. Sprey poliüretan köpük, içerisinde düşük iletkenliğe sahip bir gaz içerir ve iki hücrelidir. Birinci hücre: Açık hücre (etkili ses emici) özelliğine sahiptir. İkinci hücre ise: Kapalı hücre (yüksek yoğunluklu, yüksek R değerine) sahiptir. Düşük ısı iletim katsayısı sayesinde en az ısı ileten malzeme olması ile günümüzde en çok tercih edilme sebebidir.

Sprey poliüretan köpük izolasyonu

Sprey poliüretan köpük izolasyonu'nun çok yaygın bir şekilde kullanılmasının sebebi yüksek düzeyde ısı ve ses yalıtımı sağlıyor olmasıdır. Püskürtme yöntemi ile yüzeye uygulanan köpük kürleşir ve 6-8 saniye kadar kısa bir sürede genleşerek son halini alır. Kaplama işlemi yerine getirilirken hiçbir şekilde çivi, vida, matkap, tutkal gibi ek materyallere ihtiyaç duyulmaz. Herhangi bir ek ve bağlantı oluşmadan tam kalıp halinde püskürtme yöntemi ile işlem yerine getirilir. Eksiz bağlantı ile oluşturulan ısı yalıtımı ısı köprülerini engeller ve çevreden etki edecek olumsuz sıcak ve soğuk hava koşullarını bina içerisine sızmasını engeller. Isı köprüleri, doğru ısı yalıtımının uygulanmadığı veya ek bağlantı ile oluşturulmuş yalıtımların ara ve boşluklarından sızan ısı geçirgenliğidir. Sprey poliüretan köpük, ek yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan yüzeye tam bir yapışma sağlar. Püskürtme yöntemi ile uygulanması ters tavan başta olmak üzere en zor noktalara dahi hiçbir boşluk kalmayacak şekilde kolaylıkla uygulanabilir.

Sprey Poliüretan Köpük antibakteriyel özelliğe sahip olmasından dolayı bakteri ve haşere barındırmaz. Siz ve ailenizi hijyenik ortam içerisinde sağlıklı bir yaşam sunar.

Bunların dışında hafif bir malzeme olması da bina veya diğer uygulanan alanlara ağırlık vermez.

Yalıtım ve İzolasyon konusunda, son yıllarda kullanımının artması ile ortaya güçlü bir yalıtım tekniği oluşturan sprey poliüretan köpük, gün geçtikçe kendini kanıtlamaktadır. Özellikle kış mevsiminde evinizin ısınmasına olumlu derecede katkı sağlamakta ve meydana gelen gereksiz ısı kaybını önlemektedir. Bu sayede yenilenemeyen enerji kaynaklarımızı korumakta ve atmosfere salınan karbondioksit salınımı azalmaktadır. Ayrıca ısınma maliyetini en aza indirmekte, kendi kendini amorti etmektedir.

Uzun yıllar kullanabileceğiniz poliüretan köpük yalıtımını kaliteli ve uzman ekibiyle Jet Yalıtım ve İzolasyon sizlere güvenilir bir şekilde sunmaktadır.

Sprey poliüretan köpük İle Yalıtım ve İzolasyon

Sprey Poliüretan’ın Sağladığı Avantajlar

Sprey poliüretan oldukça kuvvetli ve her yüzey ile uyumlu yapısı ile sıkça tercih edilen bir yalıtım ana malzemesidir. Bu özel malzemeyi dilediğiniz mekanın, dilediğiniz kısmına kolayca uygulatabilir, üstün verimliliğinden sizler de faydalanabilirsiniz. Kısaca Sprey Poliüretan’ın sizlere sağlayacağı avantajları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Poliüretan maddesinin ısıl denge katsayısı oldukça iyi seviyede olup, 0.017,022 W/m K’dır. Bu kapsamda alanındaki diğer yalıtım malzemelerine kıyasla tam olarak %65 ve üzeri ısı yalıtım potansiyeline sahiptir. Sizler de böylece ısı yalıtımından en zirve seviyede kolayca faydalanabilirsiniz. Isı yalıtım alanında uzman kadromuzun sizlere sunacağı profesyonel hizmetler kapsamında, kusursuz bir ısıl dengeye her yerde kavuşabilirsiniz.
 • Isı izolasyonunda tam olarak kesin çözüm olarak bilinmektedir ve en iyi seçenek olarak bilimsel olarak ispatlanmıştır.
 • Gereksiz malzeme kullanımını minimalize etmektedir. Yekpare uygulamalarına gerek kalmaksızın kolayca bu özel ısı yalıtım aracını uygulatabilirsiniz.
 • Uygulandığı her alanda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Sağladığı enerji tasarrufu yine bilimsel ölçeklerle ispatlanmış olup, mükemmel bir enerji dostu özelliği göstermektedir.
 • Lamda değeri oldukça düşük bir değere sahip olup, alanında kullanılan diğer yalıtım malzemeleriyle kıyaslandığında en düşük lamda seviyesinde olduğu belirtilebilinmektedir.
 • Isı yalıtım poliüretan sprey uygulamalarıyla en yüksek standartlarda olup, her alana kolayca uygulanabilirliğiyle büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 • Herhangi uygulandığı bir alana ekstra olarak güç katmaktadır ve fiziksel herhangi bir darbe uygulanması durumunda yüzeyi en sağlıklı biçimde korumaktadır.
 • İşçilik ve özel nakliyat gibi ekstra oluşacak masraflardan sizleri kurtarır ve cazip ücretler karşılığında bu hizmeti en etkili biçimde almanıza olanak tanır.
 • Hızlı uygulanabilir olması ile sizlere yüksek seviyede zamandan tasarruf sağlar. Uygulama hızı ortalama olarak 700 metrekare/ 3cm/ gün olarak da belirtilebilinir.

Sprey Poliüretan Yalıtımını Nasıl Uyguluyoruz?

Jet yalıtım hizmetlerimiz kapsamında belirli prosedürlerimizi takip ederek, profesyonel hizmetlerimizi sizlere en iyi şekilde sunuyoruz. Sprey poliüretan uygulamalarımızı uygularken şu adımları takip ediyoruz.

 • Poliüretan ile yalıtım uygulanacak alana sıvı ve yüksek basınçlı olarak ana malzememizi uyguluyoruz. Uygularken güvenliği ön planda tutuyor, gerekli eldiven maske ve koruyucu önlemleri uyguluyoruz.
 • Basınçlı suyun sadece uygulanması gereken alanda kalmasına özen gösteriyor, temiz bir işçilik ile malzemenin hedef noktasından taşması, yayılması vb kötü durumların önüne geçiyoruz.
 • Sıvı ana malzeme uygulama aşamasından sonra, hava ile temas ederek katılaşmakta ve köpük kıvamına ulaşmaktadır. Katılaşana kadar beklenmekte, her aşamada profesyonel olarak kontrol aşamaları etkili şekilde gerçekleştirilmektedir. Kontrol edilmeksizin bir sonraki aşamaya geçilmemekte, işlemlerin tam ve doğru olduğu hususunda kontrol prosedürleri sürekli olarak uygulanmaktadır.
 • Katı kıvama ulaşmasının ardından profesyonel kadromuz tarafından çeşitli denetlemeler yapılmakta, uygulanan alanın tamamen kapandığından, eksiksiz ve kusursuz olduğundan emin olunmaktadır. Özel olan poliüretan malzemesi güvenli olarak uygulandığında, malzeme güvenli şekilde kaldırılmaktadır.
 • Ana malzeme olarak kullandığımız ve Poliüretan yalıtım malzemesi, kullanıma sunulduğu her alan ile uyumlu olması, oldukça kuvvetli yapışma özelliği göstermesi gibi özelliklere sahip olmasından dolayı, ek herhangi bir yapıştırma işlemi kullanılmamaktadır.

Poliüretan Kullanım Alanları

Poliüretan her alana uyumlu olması ve inşaatta yer alan yatay veya düşey zemin fark etmeksizin her alana uygulanabiliyor olası avantajıyla sıkça tercih edilen bir ısı yalıtım aracıdır. Bu özel ısı yalıtım malzemesi olan poliüretanın sıklıkla tercih edildiği uygulama alanları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Evlerin veya herhangi bir binanın en üst seviyesinde bulunan çatı arası, çatı ve teraslara
 • Yapının en alt seviyesinde bulunan bodrumlara ve yine alt seviyelerde yer alan garajlara
 • Yapıların dış cephede yer alan tüm alanlarına
 • Yapıların iç kısmında yer alan tüm yatay ve dikey yapıların tamamına
 • Köşe dolgularına
 • Mantolama ve iç cephede yer alan tüm alanlara
 • Ters tavan gibi yer alan özel yapılara
 • Özel olarak tesis edilmiş soğutucu dengenin sağlanması amacıyla soğuk hava depolarına
 • Isıl dengenin sağlanması amacıyla inşa edilmiş veya hali hazırda inşa ediliyor olan yüksek ısının kaybını engellemek amacıyla kurulan firmalara

Bu özel ana madde kolaylıkla uygulanabilinmektedir. Sizler de ısı yalıtımında yüksek standartlar arıyor ve işi profesyonel bir kadro ile gerçekleştirmek istiyorsanız hemen Jet yalıtım ile iletişime geçebilir, anında yüksek standartlı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Sprey Poliüretan Köpük ile gerçekleştirilen ısı yalıtımı uygulamaları geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha hızlıdır. Uygulama yerinde uygulama şeklinde olup mobil izolasyon aracı vasıtası ile gerçekleştirilir. Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı poliüretan malzemenin, ısıtıcılı hortum (75 metre uzunluğunda) yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeylerine püskürtme olarak uygulanması şeklindedir. Poliüretan Köpük, reaksiyonunun çok hızlı olması sayesinde (1-2 saniye) her türlü zor yüzeye uygulama rahatlıkla yapılabilir. Uygulanan sıvı poliüretan birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişer ve 1-2 dakika içerisinde tamamen kuruyan Sprey Poliüretan Köpük, sert halini alır ve sertleşen malzeme kendini aşağıya bırakmaz. Püskürtme Poliüretan Köpük uygulamalarında ideal bir uygulama 3 yada 4 kat yapılır. Her kat için Sprey Poliüretan Köpük kalınlığı yaklaşık 1 cm olacak şekilde ayarlanır. Bu kalınlık Poliüretan Köpük'ün iyi bir boyutsal kararlılığının olması için yeterlidir.Püskürtme Poliüretan Köpük'ün; ilk uygulanan astar katı, yüzeyi ince bir tabaka halinde kapatır. Bu katın dokunmayla tamamen kuruduğu anlaşıldığı zaman uygulama istenilen kalınlığa ulaşana kadar kat kat devam eder

  • Çatıların ısı yalıtımı amacıyla kullanılabilir
  • Soğuk odaların ısı yalıtımı için kullanılır
  • Bina dış duvarlarında kullanılır
  • Bina temel ve perdelerinde kullanılır
  • Gemi ve benzeri taşıma aralarında kullanılır
  • Hayvan barınak ve üretim çiftliklerinde kullanılır
  • Teras ve yapıların üst açık alanlarında kullanılabilir
  • Oda zeminlerinde kullanılabilir
  • Oda duvarların ses yalıtımı amacıyla kullanılabilir
  • Su deposu ve benzeri ürünlerin dış kaplamasında kullanılır
  • Isı Yalıtımında Kesin Çözüm
  • Ek Yersiz Yekpare Uygulama
  • Uygulandığı Yüzeyi Korozyondan Korur
  • Baz, Duman, Benzin gibi Kimyasallara Dayanıklıdır
  • Çürümez, Koku Yapmaz
  • Sıvı Olarak Püskürtüldüğünden Her Türlü Uygulama Detayında
  • Kesin Çözüm Sağlar, Isı Köprüsü Oluşturmaz
  • İşçilik, Nakliye, Zaman ve En Önemlisi Isıtma ve Soğutma Enerjisinden Büyük Tasarruf Sağlar
  • Lamda Değeri Oldukça Düşüktür ( Lamda=0,022 W/mk )
  • Yatay ve Düşey Zeminlerde Rahatlıkla Uygulanır, Üzerinde Yürünebilir
  • Uygulandığı Yüzeyi Fiziki Darbelere Karşı Güçlendirir
  • Uygulama Hızı Oldukça Yüksektir. 800 M2/3cm/gün
  • Trapez Çatıları
  • Süt Tankı Yalıtımı
  • Büyük Baş Hayvan Ahırları
 • Yüksek basınçı mobil sprey poliüretan makinaları vasıtası ile uygulanmaktadır. Araçlarımız tam donanımlı olup , HUNTSMAN marka ürünler ile hizmet vermektedir. Uygulama için gerekli randevu işlemlerini tamamladıktan sonra uzman ekibimiz uygulama yapılacak alana gelmektedir. Araçlarımızın gerekli 380 W Elektirik bağlantısı yapıldıktan sonra 70 metre uzunlunda bulunan uygulama hortumumuz alana taşınıp , püskürtme işlemi başlamaktadır.

 • Sıkma köpük uygulaması sadece , yüksek basınçı makineler , ve profesyonel uygulamacılar tarafından uygulanmaktadır. Bireysel olarak uygulama imkanı bulunmamaktadır. Püskürtme köpük uygulaması için öncelikle iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşmanız gerekmektedir. Uzman ekibimiz sonraki aşamalarda ihtiyacınıza göre sizleri yönlendirmektedir.

2022 Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

POLİÜRETAN KÖPÜK FİYATLARI 2022 YILI İTİBARİYLE...

Poliüretan Köpük Uygulaması

Poliüretan Köpük Uygulaması Nedir? Poliüretan ...

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI

TERAS FAYANS ÜZERİ SU YALITIMI NASIL YAPILMALID...

Temel Sürme Yalıtım

Temel Sürme Yalıtımı, bodrum katlı binalarda do...

Desenli Çatı Membran Kaplama

Çatıların yalıtımı kadar estetik ve görünüşünün...

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama alışılm...

Poliüretan Köpük Derince

Poliüretan köpük uygulama teknolojisi artık Der...

Isı Yalıtımının Yanında Su Yalıtımı da Nasıl Sağlanır ?

Binalardaki ısı kaçaklarını çoğu çatıların eksi...