Polyurea Teras Su Yalıtımı

Islak hacimlerde uygulanacak yalıtım önlemleri, kullanım suyunun yapıdan uzaklaştırılmasına yönelik tahliye sistemi ile birlikte oluşturulmaktadır. Suyun tahliye elemanlarına yönlendirilmesi için ıslak hacim döşemesine uygun eğim verilmesi çevre duvarlarda aynı malzeme ile kesintisiz olarak yeterli miktarda devam ettirilmesi, seramik, karo, gibi harici zemin ve duvar kaplamaları ile tamamlanması gerektiğinden polyurea teras su yalıtım sistemi, sektördeki kullanıcılarına büyük avantaj sağlamaktadır.

Teras ve çatı gibi ıslak hacimlerde uygulanacak polyurea teras yalıtım uygulamasının detayları belirlenirken; yüzeyin eğimi, alanı, kullanım amacı terasın türü, bitkilendirme yapılıp yapılmayacağı, kullanım alanının maruz kalacağı en düşük ve en yüksek sıcaklıkla rüzgar yükleri, aldığı yağış miktarı, güneşin zararlı ışınları, üzerinde bulunan basınçlı ve basınçsız su etkisi gibi iklim koşullarına bağlı etkiler dikkate alındığında polyurea teras su yalıtım sistemi kullanıcıları için en doğru tercih olması kaçınılmazdır.

Teras yüzeylerinde suyun birikmesi ve yapıdan uzaklaştırılması amacıyla döşenen tahliye sistemi terasın kullanım amacı (gezilebilen , gezilemeyen ve boyutları, yağış miktarı gibi özellikler dikkate alınarak teraslarda yağmur suyunun yapı içine alınmadan en kısa mesafeden bina dış cephesinden uzaklaştırılması esas olduğundan polyurea teras su yalıtım uygulaması, yağmur sularının uzaklaştırılması ve filtrasyonuna imkan sağlayacak en iyi su yalıtım sistemidir.

Seramik , karo, fayans, beton gibi kaplamalar ile döşenmiş olan terasın alt yüzeyi su sızıntılarını engellemek için tam anlamıyla yeterli değildir ve suyun alt katlara sızmasını kesin olarak engelleyemez. Bu yüzden hızlı uygulanan, ek yersiz, yüksek esneme kabiliyeti, üstün fiziksel ve kimyasal özellikleri ile uygulama alanlarını suyun sızıntı, pas ve korozyon etkilerine karşı koruyan zemin kaplamasına olanak sağlayan polyurea, ileri teknoloji su yalıtım sistemidir.

Polyurea Teras Su Yalıtımı

En iyi teras su yalıtımı ve dayanımlı polyurea su yalıtım sisteminin özellikleri

  • Polyurea su yalıtım sistemi hızlı, eksiz, yüksek esneklik, fiziksel ve kimyasal dayanım gösteren her türlü alanda beton fayans karo seramik gibi her türlü yüzeyde uygulanabilen teras su yalıtımıdır.
  • Tercihe bağlı fayans üzeri su yalıtımı, seramik üzeri su yalıtımı, karo üzeri su yalıtımı veya bu materyallerin alt kısmına uygulanabilme özelliği vardır.
  • Polyurea su yalıtımının, birden farklı renk seçeneği bulunmaktadır.
  •  Uygulama yapılan alan 15-20 dakika içerisine kullanıma açılabilen % 100 su yalıtımı sağlayan zemin kaplama ürünüdür. 
  • Çevreye gaz salımı yapmamasından dolayı çevre dostudur, 
  • Atmosfere zarar vermeyen sürdürülebilir bir yalıtım ürünüdür. 
  • UV ışınlarının olumsuz etkileri  polyurea teras su yalıtımına zarar vermez. 
  • Soğuk ve sıcak havalar, polyurea içeriğinin deformasyonuna  yol açmaz.
  • Özel kürlenme ve mükemmel film oluşturma özelliğinden dolayı korozyon önleyici polyurea teras su yalıtım sistemi dayanımlı ve dayanıklı zemin kaplaması ile kullanıcılarına en iyi olanakları en üst seviyede sağlar.

En İyi Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

En İyi Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Polyurea teras fayans üzeri su yalıtımı sistemi uygulanacak olan beton, seramik, fayans veya karo yüzey ilk olarak temizlenmelidir. Paramet yani; balkon, çatı, teras, pencere önü gibi yerlerde mimari nedenlerden ya da koruma amaçlı inşa edilen dar kısım çıkıntı yüzeylerinde ise öncelikle yüzeydeki yağ, pas, kir, toz ve bunlar gibi yüzeye tutunamayan gevşek malzemelerden temizlenmelidir. Yüzeyde oluşan segregasyon, yapı dilinde ( betonu oluşturan malzemenin birbirinden ayrılması ve betonun üniform özelliğini kaybetmesi ) soğuk derz gibi yüzey boşlukları, tekniğe uygun olarak düzeltilmelidir. Polyurea teras su yalıtım sistemi yüksek basınçlı ve ısıtıcılı makine sistemleri ve uzman personeli ile minimum + 75 derecede hammadde sıcaklığında minimum 150 bar basınç ile uygulanan eksiz sprey su yalıtımı ve yüzey kaplama ürünü gerçekleştirilir. Polyurea teras su yalıtım sistemi uygulandığı alanda uygulama sonrası ortalama 5-15 saniye gibi çok kısa bir sürede kuruması ve eksiz bir su yalıtımı ve yüzey kaplama sistemi sağlaması  mükemmel bir su yalıtımı sağlar.   

Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

Sprey Polyurea Havuz Yalıtım Uygulaması

Sizlere sprey polyurea ile yapılan havuz yalıtım uygulamasının ne olduğunu, nasıl yapıldığını, av...

Poliüretan Köpük Uygulaması

Poliüretan Köpük Uygulaması Nedir? Poliüretan Köpük Sanayi ve İnşaat sektöründe yaygın olarak ku...

Poliüretan Köpük Nedir

Poliüretan Köpük Nedir? Poliüretan Köpük ısı ses yangın ve nem yalıtımı olarak kullanılan ...

Yalnız Kurt Dizisinde Yalnız Kurt'un Evini Yalıtım Yaptık :)

 Atv de yayınlanacak olan Yalnız Kurt Dizisinde, Başrol oyuncu Yalnız Kurt'un Beykoz da Ağaçtan O...

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı Nedir? Binaların  zeminden başlayıp çatıya kadar olan kısımlarına,  her yön...

Poliüretan Köpük Faydaları

Poliüretan Köpük Faydaları Nelerdir ? Poliüretan Köpük eksiz ve özel bir yapıya sahiptir. Bu Öze...

Polyurea Temel Su Yalıtımı

Binaların ilk yapım esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yalıtım uygulamalarının en başında t...

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama

Polyurea Araç Kaplama Polyurea kaplama alışılmamış bir kullanım alanına da sahiptir. Pick-up , M...

Isı Yalıtımının Yanında Su Yalıtımı da Nasıl Sağlanır ?

Binalardaki ısı kaçaklarını çoğu çatıların eksik ısı yalıtımından kaynaklanmaktadır. Türkiye paza...

Poliüretan Köpük Yangın Dayanımı En İyi Olan Isı Yalıtımı Ürünüdür.

Isı yalıtımında kullanılan püskürtme poliüretan sprey köpük uygulaması ülkemizde çatı arası zemin...

Polyurea Zemin Kaplama

Polyurea zemin kaplama, son yıllarda makina mühendislerinin, yapı ve bina işlerini oldukça kolayl...

Poliüretan Sıkma Köpük

Poliüretan Sıkma Köpük Poliüretan Sıkma Köpük olarak bilinmektedir. Özel mobil araç ve ekipmanla...
  • ANA SAYFA