Polyurea Nedir? Son Teknoloji Su Yalıtım Uygulaması

Su yalıtımına kesin çözüm sunan polyurea, ilk olarak 1989 yılında Texaco Chemical Co. tarafından üretilmiş püskürtme yöntemi ile uygulanan yapı yalıtım ürünüdür.  Polyurea Yalıtım Ürünü, iki bileşenli hammaddeye sahiptir. Sertleştirici izosiyanat ve polimer reçinenin  yüksek reaktörlü özel makine vasıtasıyla  bir araya getirilip  homojen bir karışımla elde edilen yüksek performanslı  kaplama sistemidir.

Sprey Polyurea su yalıtımın farklı alanlarda kullanım özelliğine sahiptir. Dünyadaki en son teknoloji yalıtım ürünüdür. Kullanım alanı yelpazesinin çeşitlilik göstermesi diğer malzemelere oranla uygulandığı alanda % 100 tutuş gücü sağlamasıdır. Polyurea püskürtme yöntemi ile kaplanan yüzeyin dayanıklılık gücünü ve sağlamlığını arttıran üstün özelliklere sahip bir su izolasyonu sistemidir.

Sprey Polyurea su yalıtımı

Polyurea, araç kaplaması, açık teras katı su yalıtımı, beton çatı katı su yalıtımı gibi  su sızdırmazlığı ve yapı sağlamlığı arttırılmak istenen çok farklı yüzeylerde uygulanır. Polyuera’nın farklı alanlarda uygulanma genişliği çeşitli testlere tabii tutulmuş,  mükemmel ve hayret verici sonuçlar elde edilmiştir.

Polyurea püskürtme ile kaplanan ve dayanıklılığı test edilen küçük ürünlere bakılırsa polyureanın, ne kadar mucizevi dayanıklılıkta olduğunu ve su yalıtım malzemesi olarak tercih edilme sebebinin uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılmasını daha iyi anlatmış olacağız. İçerisinde; sebze, plastik bardak, kumaş gibi mukavemeti düşük  malzemeler test amacıyla seçilmiş, hazırlıkları tamamlanmak için sprey püskürtme polyurea ile iki kat ince tabaka halinde, püskürtme tabancası ile kaplanmıştır. 6-8 saniye aralığında kuruyan polyurea, 80 derece sıcaklığa ulaşmış ve soğumaya bırakılmıştır. Soğuma işlemi tamamlanmış. Cisim dayanıklılık testine başlanmıştır. İlk olarak bir insanı taşıma kapasitesi bulunmayan plastik bardak,  polyurea kaplama sonrası 65 kg olan insanı eğilmeden, kırılmadan taşıma kapasitesine gelmiş,bardak ezilmeyecek şekilde güçlenmiştir. Büyük bir cismin altında kolaylıkla ezilen, ve suyu tamamen ortalığa saçılan domates örneğine bakacak olursak; polyurea ile  kaplama işleminin ardından domatesin üstünden araba geçer ve domatesin dış şeklinin bozulmadığı, domates suyunun dışarıya dağılmadığı ve hatta domatesten su sızmadığı tespit edilir. Polyurea ile kaplanan domates esnek bir yapı haline gelmiştir. Örneklerimizi biraz daha genişletecek olursak bu defada polyurea ile kaplanan kıyafeti ele alalım. Normal şekilde bulunan kıyafet kesici bir aletle çok kolaylıkla çizilir ya da  kesilir, polyurea kaplaması ile kesici aletin kıyafete zarar vermediği görülür.

Polyurea Kaplama, Polyurea Yalıtım ve İzolasyon

Bu ve benzeri birçok teste  tabii olmuş polyurea kaplama son yıllarda  inşaat sektöründe  mühendislerin su yalıtımı konusunda tercih ettiği yapı malzemesi olarak yerini almıştır. Polyurea, açık teras kat su yalıtımı, beton çatı su yalıtımı,  havuz su yalıtımı, çatı su sızdırması gibi problemlere profesyonel çözüm üreten son teknolojik üründür. Uzun ömür kullanımı ile tek işlemle, hızlı şekilde su yalıtımı imkanı sunar.

Sprey Polyurea Son Teknoloji Su Yalıtım Uygulamasıdır. Firmamız Jet Yalıtım İzolasyon ile iletişime geçerek Polyurea Yalıtım Kaplama Hizmeti Alabilirsiniz.

Sprey Polyurea sadece bir yalıtım uygulaması değil aynı zamanda bir kaplama uygulamasıdır. Örneğin Ukrayna Askerlerinin Yeleklerine bile uyguladığımız Polyurea Uygulama Çalışmaları mevcuttur.  Nasıl mı ? Aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

Polyurea Kaplama Uygulama Alanı Asker Yelekleri

Sprey Poliüretan Köpük Teklifi Al

Firmamızdan Her türlü Yalıtım ve İzolasyon hizmeti hakkında; telefonla arayarak, whatsaptan mesaj atarak veya aşağıdaki teklif formunu doldurarak teklif alabilirsiniz.Faydalı İçerikler

Yalnız Kurt Dizisinde Yalnız Kurt'un Evini Yalıtım Yaptık :)

 Atv de yayınlanacak olan Yalnız Kurt Dizisinde, Başrol oyuncu Yalnız Kurt'un Beykoz da Ağaçtan O...

Desenli Çatı Membran Kaplama

Çatıların yalıtımı kadar estetik ve görünüşününde güzel olmasını tercih edenler için Bir çok Dese...

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı Nedir? Binaların  zeminden başlayıp çatıya kadar olan kısımlarına,  her yön...

Isı Yalıtımının Yanında Su Yalıtımı da Nasıl Sağlanır ?

Binalardaki ısı kaçaklarını çoğu çatıların eksik ısı yalıtımından kaynaklanmaktadır. Türkiye paza...

Saf Polyurea ve Hibrit Polyurea Nedir ? Farkları Nelerdir ?

Yeni nesil izolasyan ve kaplama ürününün genel adı olan Polyurea kendi arasında ikiye ayrılmaktad...

Polyurea Teras Su Yalıtımı

Islak hacimlerde uygulanacak yalıtım önlemleri, kullanım suyunun yapıdan uzaklaştırılmasına yönel...

Temel Sürme Yalıtım

Temel Sürme Yalıtımı, bodrum katlı binalarda doğru yapılmadığında ilerleyen zamanlarda toprak alt...

Poliüretan Sıkma Köpük

Poliüretan Sıkma Köpük Poliüretan Sıkma Köpük olarak bilinmektedir. Özel mobil araç ve ekipmanla...

Çatı Membran Kaplama

Çatı membran kaplama son yıllarda insanların çevresindeki çatılarda gözlemlediği ve merak ettiği ...

Polyurea Nedir? Son Teknoloji Su Yalıtım Uygulaması

Su yalıtımına kesin çözüm sunan polyurea, ilk olarak 1989 yılında Texaco Chemical Co. tarafından ...

Teras Fayans Üzeri Su Yalıtımı İzmit

İzmit'te fayans üzeri su yalıtımı yapan firma arıyorsanız Jet Yalıtım ile tanışma zamanı! Hızlı ...

Polyurea Havuz Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtım, askı havuz veya gömme havuzların taban ve perde kısımlarında meydana gelen h...
  • ANA SAYFA